Heftig!

Posted on mrt 14, 2013


IMG_4270Vuilniswagens en een grote stortplaats. Dat is hoe een normale vuilnisbelt er uit hoort te zien. Dat Pata Rat geen normale vuilstortplaats is zie je gelijk als je aan komt rijden. Mannen, vrouwen en kinderen die op de vuilniswagen springen om er maar als eerste bij te zijn als de wagen wordt geleegd. Honderden mensen die om de wagen heen krioelen, zoals dat in Nederland gebeurt als er iets gratis wordt weggegeven. En dan nog al de huisjes die om en bovenop de vuilnisbelt staan. Of nou ja… huisjes? Krotten om in te overleven is een betere benaming…

Woensdag 25 februari zijn we met het eerste voedselproject op Pata Rat gestart. Vanaf nuIMG_4323 - kopie wordt dit project wekelijks herhaald. Met een aantal medewerkers begonnen we ’s morgens met het smeren van broodjes. In een voedselpakketje zitten twee gesmeerde broodjes (meestal met vleeswaren), een appel en een pakje drinken. Het project is een samenwerking van drie stichtingen: Pro Roma, Charis en SHS (Stichting Help Straatkinderen)

Nadat er 130 pakketjes zijn gemaakt gaan we richting Pata Rat. We delen we de pakketjes uit aan de kinderen op de vuilnisbelt.

Afgelopen woensdag gingen er voor het eerst twee vrouwen uit onze wijk mee om de pakketjes uit te delen. De achterliggende gedachte hiervan is om ook de vrouwen uit onze wijk te laten zien hoe andere mensen leven. Het had grote impact op hen, vooral omdat het hun eigen bevolkingsgroep is die onder deze omstandigheden leeft. Elke week gaan er nu verschillende mensen mee. Dat kunnen vrouwen van het vrouwenprogramma zijn, maar ook tieners uit de wijk.

IMG_4343